Jak powstają paski do aparatów Kozioł? Opiszemy Wam to krok po kroku 🙂

Jak wiecie, nasze paski do aparatów robione są na zamówienie. Czasem zdarza się, że któryś model jest popularniejszy i wtedy mamy przygotowanych kilka sztuk do przodu. Zanim jednak pudełeczko z Waszym paskiem do Was dojdzie, musi się sporo wydarzyć…

1. Wymierzenie i ucięcie skóry

Najpierw potrzeba precyzji.  W ruch idą wszelkie miarki i sprawne ręce naszego projektanta i wykonawcy. Z szewską precyzją wymierza i tnie skórę, z której powstanie pasek do Waszego aparatu. Każdy pasek ma swoją długość i szerokość opartą na fabrycznych paskach do aparatu. Na ich bazie stworzyliśmy formy do wycinania i projekty.

 

paski do aparatów

paski do aparatów

2. Wzmocnienie paska niezniszczalną taśmą

Po wycięciu idealnej formy trzeba sprawić, by pasek utrzymał każdy aparat. W tym celu używamy taśmy, która prawdopodobnie nie pochodzi z tej planety. Jej wytrzymałość mogliście nawet sprawdzić na jednym z filmików, które zamieszczamy na naszym FACEBOOKU.

Jak widzicie na zdjęciach, nie żałujemy tej taśmy… Kolejnym punktem jest sklejenie wszystkiego ze sobą.

paski do aparatów

paski do aparatów

3. Szyjemy, szyjemy, szyjemy…

Żaden pasek do aparatu nie będzie wyglądał pięknie i schludnie, jeśli nie zostanie perfekcyjnie obszyty. W ruch idzie więc maszyna, która spaja pasek w jedną całość. Później jeszcze tylko ręczne przycięcie niepotrzebnych fragmentów skóry.

paski do aparatów

paski do aparatów

 

4. Wykrawanie i obszywanie końcówek

Podoba Wam się tłoczenie naszego Koziołka? Nam też! Głowa, która ląduje na pasku musi mieć idealne podłoże. Do tego służą właśnie końcówki paska, które osobno wycinamy z innych skór i które następnie montujemy z paskiem. Do montażu po raz kolejny używamy taśmy z planety Taśmomars (to taki odpowiednik Kryptonu).

 

paski do aparatów

paski do aparatów

paski do aparatów

paski do aparatów

Kiedy mamy już gotowe końcówki musimy zamontować metalowe kółeczka, na których zawiśnie Wasz aparat.

paski do aparatów

paski do aparatów

 

Pozostaje znów wrócić do maszyny do szycia by zespoić końcówki z paskiem. Po raz kolejny precyzyjnie szyjemy, po czym docinamy, docinamy (zupełnie jak panowie na siłowni na lato :)).

 

paski do aparatów

paski do aparatów

paski do aparatów

 

5. Tłoczenie loga i obciążanie paska

Podoba się Wam nasze logo?

koziol logo b

Nam też, dlatego opatrujemy w nie nasz każdy pasek. Może z wyjątkiem LINII SLIM, bo niestety nie ma na to miejsca. Nasze tłoczenie powstaje dzięki maszynie, która może przypominać lekko imadło i bardzo wysokiej temperaturze. Jak mogliście zauważyć na np. ciemnych skórach Koziołek jest dodatkowo wypełniony srebrną maścią. Wygląda pięknie! Pozostaje tylko jedna rzecz…

 

paski do aparatów

Pasek musi zostać odpowiednio obciążony. Jesteśmy pewni jego wytrzymałości, ale w ręce klienta musimy oddać produkt perfekcyjny. Dlatego aparat wisi sobie na naszym pasku. O, a nawet dwa aparaty.

 

paski do aparatów

 

Tak powstaje Wasz pasek do aparatu!

Bądźcie z nami na Facebooku po rabaty: KLIK | A i na instagramie też: KLIK

I do następnego 🙂